Menu
Ślub i wesele

Ubiór mężczyzny na wesele , a styl wesela

jak się ubrać na wesele

Spójna koncepcja wesela i motyw przewodni są coraz chętniej wybierane przez przyszłe pary młode, ponieważ nietuzinkowe rozwiązania dopasowane do gustu narzeczonych pozwalają uczynić ten dzień wyjątkowym. Odejście od klasycznych imprez weselnych na rzecz charakterystycznych dodatków i dekoracji wyodrębniło kilka popularnych stylów, takich jak rustykalny czy boho. Oprócz miejsca imprezy oraz wystroju, nawiązanie do stylu wesela znajduje także swoje odzwierciedlenie w ubiorze Pary Młodej. Ubiór na wesele, jak i stylizacja np. sali jest bogaty w akcenty.

Stylizacje męskie na wesele

Pomimo że na pierwszy rzut oka to suknia Panny Młodej wyróżnia się najbardziej na weselnej imprezie, to Pan Młody w kwestii swojej stylizacji także ma wiele do powiedzenia. Aby podkreślić swój charakter, warto dopasować do niego strój wraz ze wszystkimi dodatkami, utrzymując jednocześnie stylizację w koncepcji motywu przewodniego.

styl klasyczny wesela

Ubiór na wesele – styl klasyczny

Styl klasyczny to najbardziej podstawowy wybór w odniesieniu do eleganckiego ubioru męskiego. Obejmuje ciemny garnitur wraz ze stonowanymi dodatkami, natomiast próżno szukać w nim nietuzinkowych rozwiązań. Jest to bezpieczne rozwiązanie dla osób, które czują się pewnie w prostej stylizacji. Warto wziąć jednak pod uwagę, że Pan Młody może zginąć w tłumie gości, więc żeby choć trochę się wyróżnić, warto postawić na charakterystyczne dodatki takie jak kolorowa muszka z poszetką.

Stylizacja męska – styl glamour

Styl glamour chętnie wybierany przez kobiety jako motyw przewodni wesela wymaga trzymania się dość sztywnych zasad klasycznej elegancji. Aby spójnie dopasować ubiór do charakteru imprezy należy podkreślić, że raczej ma tu miejsca na szaloną ekstrawagancję i eksperymentowanie, natomiast jest to idealna okazja do założenia smokingu i klasycznych dodatków.

Pan młody – styl boho

Styl boho jest najbardziej artystycznym, odbiegającym od standardowej koncepcji wesela stylem. Kolorowy, sielski klimat i swoboda dają bardzo szerokie pole do popisu w przypadku Pana Młodego, odrzucając nawet obowiązek założenia garnituru na rzecz luźniejszej stylizacji. Kolorowe szelki, skarpety czy sznurówki w połączeniu ze spodniami w innym kolorze niż górna część garderoby są jak najbardziej dozwolone, jednak należy trzymać się pewnych granic, aby końcowy efekt nie był przesadzony.

wesele boho
Obraz olcay ertem z Pixabay

Ubiór na wesele – styl rustykalny

Styl rustykalny wesela od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Połączenie rękodzielniczych i kwiatowych dekoracji wraz z typowymi elementami weselnej imprezy nada jednocześnie eleganckiego klimatu i delikatności. Ubiór na wesele w klimacie rustykalnym powinien nawiązywać do kwiecistych wzorów i interesujących tekstur, dlatego w konwencję tego typu wesela wpasują się wzorzyste poszetki, kwiaty w butonierce czy kolorowe sznurówki.

Stylizacja w stylu vintage

Styl vintage opiera się na tradycji i ponadczasowej elegancji, połączonej z odrobiną luzu. To odwzorowanie widoczne powinno być także w stylizacji Pana Młodego. Klasyczne, nieco cięższe garnitury czy kamizelki widywane na starych, rodzinnych fotografiach w połączeniu z wyróżniającymi się detalami wpasują się idealnie w styl vintage. Podobnie jak w boho, istotną rolę odgrywają dodatki, jednak swoim wyglądem powinny nawiązywać do minionych lat.

Pełen materiał wraz z przykładami stylizacji ubioru na wesele, ale nie tylko i cennymi wskazówkami opracowany przez Dandycore możecie znaleźć tutaj 

Zobacz również:

Strój na wesele dla mężczyzny