Menu
Męski styl / Ślub i wesele

Sznurówki woskowane do eleganckich butów

sznurówki woskowane, wzór elegancji

Jak szybko odświeżyć wygląd garnituru lub eleganckiego obuwia? Wystarczy niewielki detal. Zawiąż sznurówki w inny sposób niż zwykle. Możesz też wymienić je na nowe. Sznurówki woskowane to tylko jedna z możliwości – i wbrew pozorom, nie jedyna. Poznaj ciekawszą alternatywę.

Buty eleganckie najczęściej mają dołączone okrągłe sznurówki pokryte woskiem. Wiązania te mają konkretne zalety, które mogą być decydujące przy wyborze. Takie sznurowadła są proste, gęsto splecione, nie skręcają się i mają gładką powierzchnię. Dzięki woskowaniu są odporne na wilgoć, a ich kontury wyraźne. Nie leżą więc płasko na cholewce buta.

Sznurówki woskowane – praktyczne, ale nie idealne

Woskowane sznurowadła mają też swoje jednak mankamenty. Ich kolorystyka i wzornictwo bywają stonowane i neutralne, przez co nudne. Wosk jest dość śliski, dlatego częściej się rozwiązują. Możesz wiązać je na podwójny supeł, ale znacznie ciekawszym pomysłem będzie wykorzystanie innych sznurówek. 

Mała zmiana – duży efekt

Nie musisz kupować nowych butów. Znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą okrągłe sznurówki bez woskowania, złożone często z 2-3 mocno splecionych sznurków w żywych kolorach. Mocny warkoczowy splot gwarantuje, że sznurowadła pozostaną na swoim miejscu podczas noszenia, zachowają swój kształt i nie będa wyglądały niechlujnie. Dowiedz się, jak i z czym możesz je łączyć.

kolorowe sznurówki jako akcent do stylizacji, kontra woskowane sznurówki

Buty eleganckie: stwórz duet idealny ze sznurówkami

Wspominane sznurówki woskowane bardzo długo uchodziły za jedyny słuszny wybór do garnituru. Wszelkie inne modele były modowym grzechem. Tym, którzy chcieli podkreślić w ten sposób swoją indywidualność, należy się obecnie rozgrzeszenie. Dyspensa na kreatywne, kolorowe sznurowadła należy Ci się szczególnie, jeśli:
– nosisz półformalny garnitur typu smart-casual
– marynarkę klubową ze spodniami z innego zestawu,
– pracujesz w branży kreatywnej,
– uważasz, że życie jest za krótkie, by nosić szare ubrania,
– lubisz zaskakiwać.

Takie sznurowadła będą wyglądać pięknie w połączeniu z brązowym, granatowym lub bordowym obuwiem. Buty eleganckie idealne do takich sznurówek to m.in. broguesy (półbuty lub botki z charakterystycznymi dziurkowanymi przeszyciami na cholewce) lub derby, zwane inaczej angielkami.

Zarówno sznurowadła, jak i skarpetki czy męska biżuteria to szczegóły, które mają moc. Dzięki nim łatwo i bez większych wydatków zmienisz charakter swojej stylizacji. Korzystaj z tej mocy świadomie i baw się dobrze.

Zobacz również:

Pomysł na prezent dla Gentelmena?