Menu
Ślub i wesele

Sesja buduarowa – każda kobieta na nią zasługuje!

sesja buduarowa

Czyli jak wygląda sesja buduarowa z Buduarem Warszawskim.

Czym są sesje buduarowe?

Jednym słowem możemy je opisać jako celebracja kobiecości. Efektem każdej sesji mają być piękne zdjęcia, ale nam przyświeca idea by Panie czuły się wyjątkowo i niepowtarzalnie w trakcie całej sesji. Właśnie tak powstają najpiękniejsze ujęcia.  Jaki jest nasz przepis? W skrócie: nasze ogromne zaangażowanie jeszcze przed sesją oraz doskonała atmosfera w trakcie zdjęć. 

Sesja buduarowa, będzie dobrym pomysłem jako prezent na panieński dla przyszłej Panny Młodej oraz idealną pamiątką dla Pana Młodego.

Jak zawsze “diabeł tkwi w szczegółach” zatem czy naprawdę sesja buduarowa jest dla każdej kobiety?

Jesteśmy zdania, że każda kobieta powinna przynajmniej raz w życiu umówić się na sesję buduarową. Nie będzie ona przypominać sesji znanych z telewizji czy programów typu “Top Model”. Ma być pozytywnym doświadczeniem, dlatego ilość osób oraz sprzętu obecnego na sesji ograniczyliśmy do minimum. Co więcej, korzystamy wyłącznie ze światła dziennego. Dzięki czemu, nie musimy martwić się o ustawienia i parametry lamp błyskowych, a całą naszą uwagę skupiamy na wydobyciu piękna w prostych pozach. Czy w trakcie zdjęć sami instruujemy i pokazujemy jak pować na sobie? Otóż tak. Czasem bywa nawet dość zabawnie  i skutecznie potrafi to rozładować atmosferę i odstresować Panie, które nigdy wcześniej nie miały takiej sesji. Inaczej mówiąc lubimy żartować z samych siebie. 

fotografia buduarowa jako ciekawy prezent na panieński

Czy warto przełamać się ?

Sesje tego rodzaju wymagają pewnej dozy odwagi i szczypty wytrwałości w dotarciu do celu. Przed jedną z sesji usłyszeliśmy z ust klientki obawy, że zostanie oceniona. Dla nas rolą fotografa nie jest tylko wciskanie spustu migawki, to przede wszystkim pozytywne wzmacnianie osoby przed obiektywem. Niesamowite znaczenie ma tutaj praca wizażystki, która sprawia, że Panie nie mogą wyjść z podziwu, gdy patrzą w lustro chwilę przed rozpoczęciem zdjęć. To taki zastrzyk pewności siebie by zrobić kolejny krok i stanąć przed obiektywem. Świadomość, że wygląda się pięknie, sprawia, że łatwiej jest się przełamać i wyjść ze strefy komfortu. Kluczem jest też fakt, że możemy zobaczyć siebie z zupełnie innej perspektywy, niż ta codzienna jaką widzimy w lustrzanym odbiciu. Nie ma tu miejsca na krytykę i ocenę.

sesja buduarowa prezent na ślub

A skąd pomysł na oferowanie tego typu sesji?

Inspiracje zaczerpnęliśmy zza oceanu, gdzie takie sesje są dużo bardziej popularne. Ponadto wykonywanie takich sesji daje niesamowitego kopa energetycznego. Fantastycznie uskrzydlają momenty, gdy podczas sesji możemy  pokazać na wyświetlaczu aparatu doskonałe zdjęcie osobie fotografowanej  i widzieć jej pozytywne zaskoczenie. Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do przygotowania sesji: od pierwszej rozmowy z klientką, poprzez wspólne zaplanowanie stylizacji, dogranie terminu, wizażu i apartamentu. Zawsze skupiamy się na szczegółach i detalach i staramy się wszystko zaplanować. W każdą sesję angażujemy się na 100%.

sesja zdjęciowa na panieński

Wiele Pań może onieśmielać fakt, że po drugiej stronie aparatu stoi mężczyzna. Czy fotografia buduarowa nie jest domeną kobiet fotografów?

Wychodzimy z założenia, że jeśli komuś podobają się zdjęcia z naszego portfolio, nie będzie to aż tak kluczowe na sesji. Ponadto, spojrzenie z punktu widzenia mężczyzny może sprawić, że finalne zdjęcia będą dużo bardziej nacechowane emocjami. A przez to Panie będą częściej do nich powracać.  W naszych zdjęciach unikamy nudy i oklepanych pomysłów na kadry. Bardziej onieśmielać, może fakt, że wśród tego typu zdjęć, najczęściej widzimy bardzo mocno roznegliżowane zawodowe modelki, których figura mocno odbiega od tych prawdziwych kobiecych kształtów. Dla nas sesja buduarowa nie jest jednoznaczna z sesją rozbieraną!  Właściwie dobrana stylizacja ma pobudzać wyobraźnię i jednocześnie zapewniać dużo komfortu. W końcu jest to sesja dla Pań, a nie dla szerokiej publiczności.

Sesja buduarowa – Od czego zacząć planowanie?

Pierwszym krokiem powinna być konsultacja telefoniczna lub videokonferencja z nami. W jej trakcie staramy się dowiedzieć jak najwięcej o naszej  klientce i jej oczekiwaniach, a także rozwiać wątpliwości i obawy, których początkowo bywa sporo. Doradzamy jak dobrać garderobę. Przygotowania najlepiej rozpocząć od własnej szafy i spróbować zaplanować kilka różnych stylizacji. Co ciekawe odpowiedni t-shirt i jeansy mogą sprawić lepszy efekt niż najdroższa bielizna. Ważny jest ten pierwszy krok. Wszyscy znamy odkładanie pozytywnych projektów na półkę, bo chcemy dokonać dużych kroków, zamiast spróbować wykorzystać, to co mamy pod ręką. 

sesja kobieca fotograf

Fotografia buduarowa – jak się przygotować? 

Zalecamy by nie bać się zainwestować w siebie i w swoją sesję buduarową. Warto poszukać wcześniej brafiterki, która podpowie jak dobrać bieliznę by była ona komfortowa i dobrze się układała. Poświęcić czas na właściwe przygotowanie się do sesji. Nie warto szukać też oszczędności w postaci fotografów, którzy “zrobią taką sesję przy okazji” lub pomysłów jak: “pomaluję się sama, będzie taniej”. Unikać należy przemyśleń w typie: “zrobię za rok, jak zrzucę kilka kilogramów”. Naprawdę, nie warto podcinać sobie skrzydeł i czekać.

ślub na głowie prezent

Polska to dosyć konserwatywny kraj. Jak odbierają zdjęcia buduarowe panowie, w szczególności partnerzy klientek?

Odbiór naszych zdjęć przez partnerów jest bardzo pozytywny. Zdjęcia z sesji buduarowej mogą być fantastycznym prezentem dla drugiej połówki. Szczególnie jeśli ujrzą jej efekty w pięknie oprawionym albumie. Prawdopodobnie będzie to jeden z tych niezapomnianych prezentów na resztę życia. 

prezent dla mężczyzny

Czy album z sesji buduarowej sprawdzi się jako prezent dla męża na ślubie?

Z pewnością. Wręczony chwilę przed ujrzeniem wybranki w sukni ślubnej lub na początku nocy poślubnej, potrafi panom pozytywnie zawrócić w głowie. Niesamowity jest fakt, że taki prezent to nie tylko zdjęcia, ale przede wszystkim obraz zaangażowania Panny Młodej, by stworzyć coś niepowtarzalnego z myślą o przyszłym mężu. Dla nas to przepiękna idea.

Słowo na zakończenie?

Największa wartość sesji buduarowej to świadomość, że można przekraczać swoje granice, czuć się pięknie i sprawić sobie wyjątkowy prezent, do którego będzie można wrócić po kilkunastu latach. Wówczas taka sesja nabierze jeszcze większej wartości.