Menu
Ślub i wesele

Organizacja wesela krok po kroku

organizacja wesela krok po kroku

Niezależnie od tego, czy planowanie jest dla Ciebie ulubioną częścią imprezy, czy przykrym obowiązkiem, gdy jest to organizacja wesela krok po kroku nie czas na wymówki. Tworzenie własnego wyjątkowego dnia staje się naprawdę ekscytujące! Mimo to, ogrom pracy i zadań do wykonania (w końcu planujemy wielki event!) może nieco przytłoczyć i wzbudzić poczucie chaosu – właśnie z myślą o tym wszystkim powstały przydatne wedding plannery, czyli notatniki ułatwiające planowanie wesela, pozwalające uporządkować wszystko od A do Z.

Organizacja wesela krok po kroku

Sala, goście weselni, wystrój, muzyka, fotograf na ślub, dziesiątki maili, telefonów i przewertowanych stron… to zdecydowanie wymaga solidnego zaplanowania, dlatego coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się ślubne niezbędniki, zwane także wedding plannerami. Ale tak właściwie, od czego zacząć organizację swojego wesela? Lista z przedziałami czasowymi może zdecydowanie pomóc i podpowie nam, czym musimy zająć się już teraz, a co możemy odłożyć na potem.

Exel do kontroli listy gości

Sprawy, którymi musimy zająć się najpierw to zdecydowanie dokładne rozplanowanie budżetu, ustalenie daty ślubu, liczby gości oraz zarezerwowanie sali weselnej. Oprawa muzyczna, fotograf, i ewentualne wynajęcie dekoratorki to kolejne rzeczy, którymi powinniśmy zająć się możliwie jak najwcześniej po rezerwacji sali, aby nie przegapić terminów. Jest to również moment na rezerwację terminu w Kościele lub odpowiednio Urzędzie Stanu Cywilnego.


Po zaplanowaniu wszystkich tych istotnych kwestii przychodzi czas na nieco przyjemniejszą część planowania wesela, do której można zaliczyć wybranie dekoracji, kolorystyki wesela, weselnych atrakcji czy oficjalne zaproszenie świadków. Zbliża się czas, gdy Panna Młoda powoli zaczyna rozglądać się za swoją wymarzoną suknią ślubną, a Pan Młody zamawia idealny garnitur. Warto także poszukać wizażystki i fryzjerki, aby umówić termin wizyty próbnej. Gdy ślub coraz bliżej, nadchodzi czas na wypisanie zaproszeń, zorganizowanie transportu, zakup obrączek i zaplanowanie swojej wyczekiwanej podróży poślubnej.


Na kilka miesięcy przed wyjątkowym dniem Para Młoda uczy się swojego pierwszego tańca, wybierany jest także tort weselny oraz zebranie zaproszeń wraz z potwierdzeniami, na podstawie których goście zostaną odpowiednio usadzeni. To już także ostatnie chwile na drobne sprawy takie jak upominki dla gości czy podziękowania dla rodziców, natomiast w końcowym etapie organizacji ślubu, towarzyszy mu także organizacja wyjątkowego wieczoru kawalerskiego i panieńskiego, podczas których przyszła Para Młoda choć na chwilę oderwie się od ślubnych planów.

Ślubny niezbędnik od Formof – Wirtualny Wedding Planner

Jak można zauważyć, ślub to cała masa przygotowań i nic dziwnego, że często pary potrzebują na organizację swojego wymarzonego dnia aż 2 lata, by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Choć ślubne niezbędniki w wersji papierowej cieszą się sporą popularnością, to szczerze trzeba przyznać, że nie ma osoby, która nie wyszukuje obecnie informacji i ślubnych inspiracji w Internecie. Jak zatem przenieść potem te informacje i obrazy do swojego papierowego dziennika? Z pomocą przychodzi Wirtualny Planner Ślubny od Formof, dzięki któremu wszystkie kontakty, informacje, screeny, linki i zdjęciowe inspiracje będą w jednym miejscu zawsze pod ręką – w Twoim ślubnym plannerowym szablonie.


Wirtualny Planner Ślubny to internetowy szablon, w którym znajdziesz wszystkie istotne kwestie dotyczące Twojego ślubu, podzielone na przydatne zakładki do samodzielnego uzupełnienia Dzięki niemu, nie przegapisz istotnych kwestii, a dodatkowe wskazówki, wzory gotowych maili lub check listy pozwolą maksymalnie uprościć organizację wymarzonego dnia. Nie zabraknie także miejsca na dużą dawkę inspiracji, którą będziesz mieć zawsze pod ręką zarówno w formie linków, jak i pobranych obrazów.

Koniecznie zajrzyj do naszego Wirtualnego Planera i zobacz jak planowanie własnego wesela krok po kroku może być proste – część zrobiliśmy już za Ciebie!

Zobacz również:
Ślub na głowie