Menu
Męski styl

Muszka świąteczna w 3 filmowych odsłonach

muszka świąteczna

Końcówka grudnia i Sylwester to czas, kiedy z nadzieją spoglądamy w przyszłość i spotykamy się z najbliższymi. Zwykle są to Ci, z którymi czujesz się najswobodniej. Dres i grube skarpety nie przystoją jednak podczas Świąt 2020. Jak ubrać się dobrze, adekwatnie do okazji, a zarazem wygodnie i półformalnie? Oto kilka naszych propozycji inspirowanych filmem Love Actually.

Podniosły nastrój Wigilii i pierwszy dzień Świąt wymagają dopięcia wszystkiego, w tym koszuli, na ostatni guzik – dosłownie i w przenośni. Muszka świąteczna świetnie sprawdzi się w tej roli. Bohaterowie brytyjskiej produkcji Love Actually (To właśnie miłość) mogą być źródłem pomysłów na odświętną garderobę. W którą z ról mógłbyś się wcielić? Jeśli nie oglądałeś jeszcze tego kultowego filmu, Święta 2020 będą doskonałą okazją. Przedstawiamy krótką charakterystykę trzech postaci. Do każdej dobraliśmy pasującą muszkę świąteczną. Zdecyduj, która postać najwierniej Cię oddaje.

David (Hugh Grant)

Nowo wybrany premier Wielkiej Brytanii. Człowiek sukcesu. Na co dzień profesjonalista i perfekcjonista, który jednak po godzinach pokazuje światu swoją inną, bardziej wrażliwą i ludzką twarz. Dżentelmen wobec kobiet, choć zwykle nie jest w relacjach z nimi zbyt odważny. Kiedy jednak dostrzega niesprawiedliwość czy niestosowne zachowanie innych, nie boi się konfrontacji. Prywatnie długo skrywa swoje uczucia, ale kiedy już “wybuchają”, kocha całym sobą (choć się do tego nie przyznaje). Uważany za dobrego szefa, używa przywilejów przynależnych swojej pozycji z rozmysłem i rozsądnie, myśląc o dobru innych.

Ubiera się zachowawczo i dość konserwatywnie. Zdecydowanie łatwiej przekonać go do zmiany, jeśli dodatek jest w lubianym przez niego (stonowanym) kolorze. Ostrożnie dobiera do siebie elementy garderoby. Jego szafa jest uporządkowana i minimalistyczna.

Czujesz się czasami jak premier David? Wybierz zestaw Formof Kolorowe sznurówki + mucha ciemnozielono-brązowa. Sprawdzi się idealnie jako muszka świąteczna.

mucha dla mężczyzny
Muszka świąteczna w stylu Hugh Grant

Jaka muszka świąteczna dla Jamie (Colin Firth)

Wzięty pisarz, obserwator i artystyczna dusza. Najpełniej wyraża się poprzez swoją twórczość. Próbuje znaleźć równowagę między pracą a życiem osobistym. Jest ekstrawertykiem, dla którego w związku ważna jest szczerość i rozmowa. Troskliwy i opiekuńczy, interesuje się samopoczuciem osób, na których mu zależy, ale nie przekracza granic. W romantycznych relacjach stawia wszystko na jedną kartę – życie jest według niego za krótkie, by się zbyt długo zastanawiać. Podejmuje decyzje szybko, nie oglądając się na to, co powiedzą ludzie. Potrafi i lubi robić niespodzianki. Mocno zraniony, daje upust emocjom, ale następnie wycofuje się do swojej “skorupy” i w samotności dochodzi do siebie.

Lubi swoje odbicie w lustrze, oddaje ono jego wolnomyślicielski styl bycia. Z uwagi na to, jest też chętny na eksperymenty. W jego szafie króluje twórczy nieład, ale zawsze wyłania się z niego gotowa, spójna z jego barwną osobowością stylizacja.

Lubisz łamać kanony i jesteś jak Jamie? Wybierz odważnie i bez namysłu, jak on. Ciemnoróżowo-granatowa muszka w zestawie z pasującymi sznurówkami zaspokoi Twoje potrzeby. Zainteresować Cię może także zestaw 12 par sznurowadeł w dekoracyjnym pudełku. Taki komplet pomoże Ci w pełni wyrazić Twój styl.

sznurówki na każdą okazje
Sznurowadła jako muszki świątecznie do każdej stylizacji

Mark (Andrew Lincoln)

Najbardziej skryty spośród trzech bohaterów. Z tego powodu wiadomo o nim najmniej. Introwertyk, uśpiony od lat wulkan. Trzyma emocje na wodzy. Bezinteresowny i pomocny wobec przyjaciół, zrobi dla nich wszystko, ale nawet im nie zdradza, co dokładnie czuje. Poświęca często to, co ważne na rzecz tego, co będzie “odpowiednie” i poprawne. Bolesne kwestie zamiata pod dywan. Otwiera się w pełni dopiero w momencie konfrontacji, kiedy czuje, że nie ma nic do stracenia. Niezależny, niepoprawny romantyk z głową w chmurach. Uważany czasem za zdystansowanego ekscentryka, znacznie zyskuje przy bliższym poznaniu.

Nie lubi komplikować sobie życia, w tym garderoby. Ubiera się na luzie, w stylu casualowym. Najważniejsza jest dla niego wygoda.

Podobnie, jak Mark, masz swój świat? Żółto-bordowa muszka świąteczna w komplecie ze sznurówkami w tym samym kolorze doda Ci energii i odwagi do podejmowania “męskich” decyzji.

muszka świąteczna
Kolorowa mucha do odważnych stylizacji

Muszka świąteczna – kropka nad i

Niech tegoroczne Święta 2020 będą stylowe, ale jednocześnie ciepłe niczym wełniany sweter z motywem bożonarodzeniowym. Drugi dzień Świąt i ścisłe grono rodzinne będą doskonałe, by przeprowadzić konkurs na “najbrzydszy” sweter tego typu. Alternatywą dla kiczowatego sweterka czy kardiganu będzie jasna (biała) koszula z kołnierzykiem, muszka, marynarka klubowa lub pulower i modne sztruksy lub chinosy. Unikniesz w ten sposób przesady, a jednocześnie zachowasz elegancki, półformalny styl. Boże Narodzenie to rodzinne i klimatyczne święto, które zasługuje na odpowiednią oprawę.

Brak komentarzy

    Zostaw odpowiedź