Menu
Ślub i wesele

Jakie buty na ślub dla mężczyzny?

buty eleganckie na ślub

Ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu każdego mężczyzny, dlatego tego dnia chcemy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Oprócz wyboru sali czy fotografa niezwykle istotną kwestią jest ubiór zarówno Panny Młodej, jak i Pana Młodego.

Po dobraniu idealnego garnituru nadchodzi więc wybór odpowiedniego obuwia, które w połączeniu z pasującymi dodatkami stworzy gustowną całość. Wybierając buty na ślub najczęściej stajemy przed potrójnym wyborem, jakim są Derby, Oxfordy i Loafersy. Każdy z tych modeli powinien zostać wybrany zależnie od motywu przewodniego wesela, stylu Pana Młodego, a także miejsca odbycia się imprezy weselnej.

Buty Oxfordy do stylu glamour

Buty typu Oxford zdecydowanie sprawdzają się na wszystkie uroczyste okazje, zatem będzie to najlepszy wybór zarówno w przypadku ślubu klasycznego, jak i wesela w stylu glamour z elegancką oprawą i wystrojem. Oxfordy dopełnią formalny garnitur i stworzą całość wprost stworzoną na tę wyjątkową uroczystość w gustownym stylu, idealnie wpasowując się w charakter wesela. Choć w zdecydowanej większości przypadków to właśnie czarne Oxfordy sprawdzą się na najlepiej na wieczorze weselnym, ciemnobrązowy kolor cholewki także może znaleźć tu swoje miejsce, szczególnie w zestawieniu z granatowym garniturem i pasującymi dodatkami. Zamknięta przyszwa wydłuża i wyszczupla stopę, zatem szczególną uwagę na Oxfordy powinni zwrócić mężczyźni, którym zależy na optycznym wysmukleniu sylwetki.

Buty Derby na ślub

Derby to drugi zaraz po Oxfordach najpopularniejszy rodzaj obuwia męskiego wybieranego na specjalne okazje. Dzięki swojej nieco bardziej otwartej konstrukcji i większej możliwości regulowania części bocznych, Derby dopasowują się do praktycznie wszystkich kształtów stóp, zatem stanowią wybór, który zapewni komfort i wygodę. Jest to szczególnie istotna zaleta, gdy mowa o stopach z wysokim podbiciem. Można zatem stwierdzić, że to połączenie wygody i elegancji, które świetnie sprawdzą się w przypadku roztańczonych imprez weselnych. Z założenia jednak Derby są nieco mniej formalne niż klasyczne Oxfordy, dlatego możemy postawić na ten rodzaj obuwia, gdy nasza ślubna uroczystość jest w eleganckim tonie, jednak nie stanowi wysoce wytwornej imprezy.

Derby, Oksfordy, Loafersy z kolorowymi sznurówkami na ślub https://www.formof.eu/pl/5-kolorowe-sznurowki

Buty Loafersy na wesele boho

Loafersy to zdecydowanie najodważniejszy typ obuwia na tego typu okazję, który sprawdzi się u mężczyzn o nietuzinkowym stylu, lubiących na co dzień bawić się modą w swobodniejszym wydaniu. Loafersy charakteryzują się przede wszystkim brakiem sznurowania, natomiast tak jak w przypadku Oxfordów czy Derbów posiadają niewielki obcas. Ten typ obuwia spotkać można w wielu wydaniach, zarówno w formie gładkiej cholewki, jak i ozdobnych szwów czy klamerek, dlatego poprzez swoje zróżnicowanie pozostawiają szerokie pole do popisu. To także świetny wybór w przypadku wesel na świeżym powietrzu, szczególnie tych w stylu boho czy rustykalnym, gdzie formalne stroje przeplatają się z nieco swobodniejszymi dodatkami, a szykowne dekoracje mieszają się z beztrosko z sielskimi ozdobami.

Zobacz również:
Buty garniturowe – Jakie sznurówki?
Sznurówki woskowane do eleganckich butów