Menu
Prezent

Jaki prezent na Mikołajki sprawić facetowi?

prezent na Mikołajki

Grudzień to czas obsypywania się podarunkami! Jeśli poszukujesz tanich prezentów świątecznych, nasi Mikołajowie i ich renifery przychodzą z pomocą. Prezent na Mikołajki dla chłopaka czy taty nie musi być drogi, by zrobił wrażenie. Nie powinien być też jednak banalny czy czysto praktyczny. Potraktuj sprawę bardziej osobiście. Podaruj im coś, co się przyda, ale będzie przy okazji designerskim gadżetem.

W ostatnich latach niektórzy używają słowa Mikołajki zamiennie z Gwiazdką, traktując je równoznacznie. Rozwiewamy wątpliwości: są to odrębne dwa święta (zwyczaje). Kiedy są Mikołajki? Zarówno w tradycji katolickiej, jak i prawosławnej obchodzi się je 6 grudnia, nie jest to jednak oficjalne święto liturgiczne. Od czasów średniowiecza w Europie św. Mikołaja uznaje się za patrona dzieci, a Mikołajki rozumiane jako okazję do wręczania dzieciom prezentów obchodzi się na naszym kontynencie od XV w. Swego czasu, w XVII wieku luterańscy duchowni sprzeciwiali się kultowi świętego, proponując, by upominki “przynosiło” w Boże Narodzenie Dzieciątko Jezus – być może właśnie z tego powodu niektórzy Mikołajkami określają Gwiazdkę.

Niezależnie od zawirowań historycznych, kiedy są Mikołajki, bez niewielkiego prezentu się nie obędzie. Wybór upominku dla kobiet przeważnie jest prostszy niż zakupy dla mężczyzny, tym bardziej, jeśli budżet jest dość ograniczony. Na szczęście istnieją sprytne, designerskie, a zarazem tanie prezenty świąteczne. Co najczęściej kupuje się facetom?

Męski prezent na Mikołajki do 30 zł

Kwota 30 złotych, mimo, że niewysoka, otwiera już pewne spektrum możliwości. Kawosz doceni z pewnością designerską, ceramiczną filiżankę i pasujący do niej spodek. W takiej oprawie kawa smakuje najlepiej. Koneserowi wina sprawisz przyjemność butelką gruzińskiego lub argentyńskiego alkoholu w tej cenie. Zagorzały czytelnik kryminałów będzie zaczytywał się w kolejnej powieści Zygmunta Miłoszewskiego lub Katarzyny Puzyńskiej. A co z dandysami, miłośnikami mody? Im też należy się odrobina przyjemności. Udanym prezentem na Mikołajki do 30 zł mogą być też kolorowe, okrągłe sznurówki o długości dopasowanej do najczęściej noszonych butów. Ten drobiazg ujmie nieco powagi formalnemu obuwiu i doda charakteru casualowym botkom. Wybierz model w ulubionym przez obdarowanego kolorze lub w kontraście do reszty jego ubrań. Bordowo-żółte sznurówki będą pasować zarówno do zamszowych trzewików, jak i licowych, brązowych oxfordów czy broguesów.  

sznurowadła żółto bordowe
prezent dla męża


Prezent na Mikołajki dla chłopaka już masz. Co w takim razie z upominkiem dla współpracowników? Im również należy się drobiazg w podziękowaniu za dotychczasowe zaangażowanie i lojalność.

Prezenty świąteczne dla pracowników

Tanie prezenty świąteczne nie muszą być jednocześnie byle jakie i bez polotu. Jeśli prowadzisz firmę z branży kreatywnej i urządzasz Mikołajki w biurze, męska część zespołu na pewno będzie miała nadzieję na upominek z wyobraźnią. Porzuć banalne prezenty świąteczne dla pracowników: długopisy, notesy czy koszulki z logo firmy to przeżytek. Doceń swoją ekipę i podaruj jej coś wyjątkowego. Kolorowe sznurówki mogą być jednym z elementów świątecznej paczki. Możesz uzupełnić ją o słodycze lub np. bony do wykorzystania w księgarni.

Dobrym pomysłem, który zrobi wrażenie na szefie będzie stylowy zestaw sznurowadła + mucha w dekoracyjnym drewnianym pudełku. Dla wyjątkowo wybrednego i wymagającego szefa szefów mamy natomiast coś specjalnego: ogromny zestaw kolorowych sznurówek – aż 12 par.

sznurówki na każdą okazje
https://www.formof.eu/pl/zestawy-/18-kolorowe-sznurowki-zestaw.html

Jako dyżurni Mikołajowie, w gorączce przedświątecznej uspokajamy: czasami zwykły telefon, oferta pomocy i obecność są cenniejsze niż materialne prezenty. Niezależnie od tego, jaki prezent na Mikołajki wybierzesz, liczy się przede wszystkim, że pamiętałeś.