Menu
Męski styl

JAK WIĄZAĆ SZNURÓWKI W ELEGANCKICH BUTACH

jak wiązać sznurówki

Zwracasz czasem uwagę na sposób, w jaki każdego dnia sznurujesz swoje eleganckie obuwie? Być może robisz to mechanicznie, nie skupiając się na czynności, która towarzyszy Ci każdego dnia. Czas sprawić, by Twoje ulubione buty typu Oksford lub Derby prezentowały się z klasą. Zobacz jak wiązać sznurówki:

Sposób na eleganckie sznurowanie

Metod sznurowania takiego obuwia jest naprawdę wiele. Okazuje się, że ta prosta czynność, której uczymy się już w pierwszych latach naszego życia, może wprowadzić nas na wyższy poziom wtajemniczenia. Szczególnie problematyczne okazuje się sznurowanie butów eleganckich z zamkniętą przyszwą. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które sprawią, że Twoje obuwie już zawsze będzie zachwycało prostotą w swej elegancji.

Najpopularniejszą i zarazem najłatwiejszą metodą sznurowania eleganckich butów jest sznurowanie proste (eng. straight lacing), które daje nam delikatny, minimalistyczny wygląd naszego obuwia. Najczęściej wybiera się w tym celu okrągłe, cienkie, woskowane sznurówki zakończone agletem. Warto zainwestować w te dobrej jakości. Nie chcemy przecież, by pękły podczas sznurowania. Jak więc zawiązać takie buty krok po kroku?

Formof - sznurowanie proste
Sznurowanie proste (eng. straight lacing)

Jak wiązać sznurówki?

  • Przeciągnij sznurówki przez pierwsze dwie dziurki do wewnątrz buta. Sprawdź, czy obie strony są równe.
  • Przełóż lewą (z perspektywy osoby wiążącej but na swojej nodze) sznurówkę przez trzecią dziurkę (od wewnątrz) po tej samej stronie.
  • Przełóż prawą sznurówkę przez drugą dziurkę (od wewnątrz) po tej samej stronie.
    Przeciągnij lewą sznurówkę na prawą stronę do trzeciej dziurki (wkładając ją od strony zewnętrznej).
  • Przeciągnij prawą sznurówkę na lewą stronę do drugiej dziurki (wkładając ją od strony zewnętrznej).
  • Z trzeciej dziurki po prawej stronie przeciągnij sznurówkę o kolejne dwa oczka do góry.
  • Powtarzaj tę sekwencję do końca.
Jak wiązać sznurówki w butach eleganckich
Jak wiązać sznurówki – wiązanie proste

Jeśli Twoje buty mają nieparzystą ilość dziurek, zasada pozostaje taka sama, lecz ostatnią sznurówkę, zamiast przełożyć o dwa oczka po tej samej stronie, musisz przełożyć na ukos.

Eleganckie buty z kolorowymi sznurówkami

Kochasz kolorowe ubrania, ale nie możesz sobie na nie pozwolić, bo obowiązuje Cię służbowy dress code? Kolor też może być elegancki. Wzbogać swoją stylizację o kolorowe sznurowadła i wyraź swój charakter w oryginalny sposób. Elegancja nie jest synonimem monotonii. Sznurówki w kontrastowych kolorach dodadzą każdemu wizerunkowi odrobinę ekstrawagancji. Codzienny rytuał wiązania butów może stać się początkiem dnia pełnego kolorów.

Zobacz również:

Buty garniturowe – Jakie sznurówki?
Pomysł na prezent dla Gentelmena?