Menu
Męski styl

Jak się ubrać na rozmowę o pracę?

Jak się ubrać na rozmowę o pracę

Twoja stylizacja powinna być dopasowana do stanowiska na które startujesz oraz do rodzaju pracy jaką będziesz wykonywać. To jak się ubrać na rozmowę o pracę powinno warunkować otoczenie w jakim w przyszłości będziemy się znajdować.

Upieranie się przy przekonaniu że “nie szata zdobi człowieka” podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Na rozmowie o pracę bardzo często spotykamy się z daną osobą pierwszy raz, dlatego zaprezentujmy się z jak najlepszej strony. 

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? – branża prawnicza, księgowa, praca w biurze

Strój dla prawników powinnien odznaczać się dużą elegancją oraz klasyką. Eleganckie buty, dobrze skrojony garnitur, biała koszula oraz krawat lub mucha z pewnością będą dobrze świadczyć o jakości usług, które chcesz oferować. 

Do pracy w biurze z pewnością elegancko i schludnie będziesz wyglądać w koszuli oraz spodniach. Koszula powinna być dobrze skrojona, w dobrym rozmiarze oraz wyprasowana. Ważne, aby koszula nie była zbyt obcisła i nie marszczyła się na piersiach.

Jeśli starasz się o wyższe stanowisko w tej branży Twój profesjonalizm podkreśli dobrze skrojona marynarka.

Zrezygnuj również z koszuli w kwiaty i we wzory. Nie będzie wyglądać to tak profesjonalnie.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę mężczyzna

Rozmowa o pracę – jak się ubrać w branży kreatywnej?

Starając się o stanowisko na architekta, grafika lub fotografa Twój strój może być dużo bardziej kreatywny. Swoim ubiorem możesz, a nawet powinieneś pokazać swoją indywidualność i pomysł na siebie. Z pewnością w swoim ubiorze możesz zaszaleć z kolorami. 

Dobierając swój zestaw w co się ubrać na rozmowę o pracę pamiętaj, aby kolory oraz styl ubioru był spójny. Nie przesadź z dużą ilością wzorów i kolorów w swojej stylizacji. Starając się o pracę na stanowisko architekta, grafika czy fotografa podczas rozmowy o pracę, prawdopodobnie może być oceniane Twoje wyczucie stylu oraz dbałość o detale.

Swoją stylizację możesz wyróżnić eleganckimi dodatkami tj. Ciekawa, kolorowa muchakolorowe sznurówki, spinki, pasek czy zegarek.

Jak się ubrać na rozmowę o pracę do start-upu?

Jeśli starasz się o pracę w start-upie Twój strój na rozmowę o pracę może być wypośrodkowaniem stroju oficjalnego i kreatywnego. Osoby, które pracują w start-upach są to osoby, które cenią elastyczność w podejściu do pracy, jak i stylu bycia.