Menu
Męski styl

Długość sznurówek – jak dobrać?

jak dobrać długość sznurówek

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o sznurówkach.

Witaj w osobistym przewodniku po krainie męskiego obuwia. Przeprowadzimy Cię przez drogę, w której dowiesz się :

  • jak dobrać długość sznurówek do obuwia
  • jak dopasować kolor sznurówek do kolorystyki obuwia (oraz dlaczego to tak ważne)

Prawidłowe dobranie dodatków – choć pozornie wydaje się być łatwe, czasem stanowi nie lada wyzwanie, dlatego też w efekcie dodatki są dobierane mniej skrupulatnie, niż byśmy tego chcieli. A przecież “diabeł tkwi w szczegółach”, czyż nie? 

Jak dobrać długość sznurówek?

Aby prawidłowo dostosować wymiary sznurówek, do wybranego obuwia, należy skupić się na kluczowym kroku, którym jest ilość dziurek przeznaczonych na sznurowadła. Panuje bowiem wtedy analogiczna zasada – im więcej dziurek, tym sznurówki muszą być dłuższe. Mimo iż jest to nadwyraz logiczne, wielu z nas zapomina o tym, co skutkuje problemami podczas wiązania butów – sznurówki są wtedy za długie bądź za krótkie. 

Przedstawiamy Wam więc krótką ściągę – możecie z niej korzystać w przyszłości, gdy będziecie rozważać kupno sznurowadeł. 

Jeżeli but posiada X dziurek, długość sznurówki powinna wynosić Y.
(Trochę zalatuje matematyką, ale bez obaw, tutaj nikt nie będzie robił sprawdzianów,
ani wystawiał ocen )

ilość dziurek: 4-5
długość sznurówek: 90 cm

4-5 dziurek
90 cm sznurówki

ilość dziurek: 5-6
długość sznurówek: 100 cm

5-6 dziurek –
100 cm sznurówki

ilość dziurek: 7-8
długość sznurówek: 130 cm

7-8 dziurek
130 cm sznurówki


Banalne, prawda? 
* Jeśli posiadasz szerszą stopę, której rozmiar przekracza liczbę 44 – wtedy zalecamy kupno sznurówek o długości 100 cm (na 5 dziurek)

Kolorowe sznurówki – do czego dopasować?

Chociaż od dawien dawna wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje i, że kolorami można się bawić według naszego uznania, zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma na to ochotę i czas.
Dlatego też pozwolimy się podzielić naszymi propozycjami. 

Idziemy o zakład, że w kwestii rodzajów butów, to kobiece obuwie ma przewagę liczebną. Aczkolwiek mężczyźni, chociaż wydawałoby się ograniczają swój wybór do butów sportowych i klasycznych, w rzeczywistości mogą balansować pomiędzy mokasynami, oksfordami, sztybletami… możliwości jest wiele, skupmy się jednak na dwóch ostatnich. 

ilość dziurek, a długość sznurówek

Eleganckie obuwie męskie występuje nie tylko w czerni, kolory wahają się od jasnych beży, przez brązy aż po granaty, a czasem nawet bordo.
Jak więc dobrać sznurowadła, skoro one balansują w całej palecie barw? Ba! Powstają nawet sznurówki, które mieszają kolory.
My proponujemy postawić na kontrastujące barwy. 

Nie obawiajmy się stereotypów Panowie, tylko wejdźmy w XXI wiek w wygodnym obuwiu. różowy kolor, choć od dawna jest uważany za kobiecy, z naszej strony wcale nie musi taki być. Minimalna ilość różu, która stanowi element dodatku, świetnie sprawdza się z kontrastującym mu granatem.

długość sznurówek uzależniona od ilości dziurek w bucie

Jeśli jednak wolicie postawić na inne barwy, lub chcecie sprawić niestandardowy prezent bliskiej osobie, która jak nikt inny zwraca uwagę na szczególiki, to sznurówki, jakie u nas znajdziecie są dostępne w całej palecie kolorów – każdy znajdzie coś dla siebie ( a raczej dla swojego obuwia). 

długość sznurówek - buty musztardowe

Żółte sznurówki w połączeniu z musztardowymi lub beżowymi butami, czy też brązowe obuwie podkreślone błękitem. Jeśli nie lubisz kontrastu, połącz dwa odcienie tej samej barwy (np. ciemny brąz z nieco jaśniejszym). Natomiast, gdy wybierasz się na przyjęcie w raczej luźnym stylu, postaw na wcześniej wspomniane sznurowadła, które są nie w jednym – a w wielu kolorach.

Baw się kolorami i urozmaicaj swoja garderobę!